Voor mij is een primer onder mijn make-up aanbrengen een onmisbaar onderdeel van mijn routine. Nadat ik mijn gezicht heb gereinigd en verzorgd breng ik een primer aan en ga ik vervolgens aan de slag met mijn verdere make-up. Een primer zorgt voor een gladdere huid, laat poriën minder opvallen, dat je met minder foundation en concealer af kan en nog wel het fijnste voordeel: dat je make-up de hele dag door beter zal blijven zitten. Een fixer gebruik ik alleen als ik een lange dag onderweg ben of al het klam/warm weer is, want het geeft een extra zekerheid dat de make-up nog wat langer blijft zitten èn laat het minder poederig ogen. Er zijn ontiegelijk veel verschillende make-up primers en fixers verkrijgbaar en ik deel vandaag mijn top 5 met je.
Dermalogica redness relief primer SPF20 22ml, €59,90
Deze primer uit de UltraCalming lijn is vanwege de matterende werking misschien meer geschikt voor de normale tot vettigere huidtypes, maar als je van een wat meer matte make-uplook houdt kan ik je deze ook zeker aanraden. Deze primer heeft een groenige ondertoon die roodheid in de huid minder op laat vallen. Daarnaast zitten er ingrediënten in die roodheid ook op de lange termijn aanpakt.
De primer heeft een siliconenbasis, is zuinig in gebruik en heeft een licht verzorgende werking op de huid. Mijn favoriet voor als het wat warmer/klammer is vanwege de matterende werking en ik me zo gedurende de dag wat zekerder voel over mijn make-up. Dat groene kleurtje zie je natuurlijk niet meer op je huid als je hem eenmaal hebt ingewerkt en foundation, concealer en/of poeder hebt aangebracht ;)
Smashbox photo finish primer water 116ml, €32,00
Dit primerwater bevat geen siliconen, alcohol en is olievrij en komt in een vorm zoals ik hem nog niet eerder tegenkwam in dit soort product en eigenlijk is het een drie-in-één product: primer, fixer en opfrisser. Ik spray hem over mijn gezicht en vind het prettig om vervolgens de foundation in te werken als mijn gezicht er nog licht vochtig van is zodat het mooier lijkt te blenden met mijn huid.
Zodra mijn make-up klaar is spray ik nog eens lichtjes over het geheel en gedurende de dag is hij heerlijk om te gebruiken als opfrissertje (tip: zet hem zomers in de koelkast!). Hij plakt niet en voelt hydraterend en fris aan op de huid. Groot pluspunt: de heerlijk fijne nevel die geen ‘spetters’ achterlaat op je gezicht.
Dé Pré (Make-Up Studio) fix it 200ml, €19,90
Deze fixer om je make-up naderhand mee te setten ruikt lekker zacht en fris, voelt hydraterend aan op de huid en is zelfs voor mensen met een gevoelige huid en gevoelige ogen geschikt. De verpakking is misschien niet heel erg spannend om te zien, maar het product doet wat hij moet doen en komt in een lekkere grote fles waar je wel even mee vooruit kan.
Eén nadeel: de spraydop kan soms een spetter achterlaten wat je na opdrogen op je gezicht wel ziet helaas. Je kan zo’n ‘spetter’ wegwerken door hem na het sprayen even voorzichtig weg te deppen.
Smashbox photo finish hydrating under eye primer 10ml, €25,50
Eerlijk is eerlijk, toen ik dit product een hele tijd geleden ontving dacht ik dat het enkel een marketingpraatje zou zijn dat er voor de huid onder de ogen een aparte primer bestaat. Maar, na enige tijd testen kan ik hem niet meer wegdenken uit mijn routine en dat heeft er vooral mee te maken dat hij geweldig is voor de drogere huidtypes met droogtelijntjes en beginnende rimpeltjes rondom de ogen. Hier gaat normaal al snel wat foundation en concealer in ophopen en daar heb ik na deze primer geen last meer van.
Hij verfrist de huid onder de ogen, hydrateert deze en laat het gebied onder de ogen er gewoon net wat frisser en gladder uit zien. Je hebt echt maar een heel klein druppeltje per keer nodig en kan dus zelfs met zo’n klein tubetje een flinke tijd vooruit.
Make-Up Studio Face Prep illuminating primer SPF30 35ml, €19,90
Deze primer heeft een redelijke beschermingsfactor tegen de zon maar is wel echt gemaakt voor als je wel van een glow houdt en is naar mijn mening daarom minder geschikt voor de wat vettere huidtypes omdat het glans kan accentueren. De primer is zuinig in gebruik, voelt lekker fris en hydraterend aan, trekt snel in maar laat duidelijk een glansje – zonder glitter – achter. Perfect voor een mooie zomerse gloed òf juist om in de winter een vale en doffe huid wat op te frissen. De siliconen zitten wat verder in de ingrediëntenlijst verstopt en dat merk je, hij voelt namelijk luchtiger en minder silky aan dan veel primers op basis van siliconen doen.
Gebruik jij primers en fixing sprays? Welke zijn jouw favorieten of welke wil je zeker nog eens gaan proberen?
Enjoy your day!
Liefs,
Desirée
–> Volg jij mij al via Twitter, Instagram, Facebook en/of Bloglovin’?
Dit artikel bevat product(en) die ik heb ontvangen van een merk of bedrijf.
Reacties op dit artikel
Mooi overzicht, velen kende ik niet. Ik ben wel benieuwd naar die undereye primer.
Ik gebruik als primer de Clinique Superprimer en als fixer MAC Fix +.
Ze spreken me allemaal wel aan! Ik ben nu wel extra benieuwd geworden naar de Primer water van Smashbox! X
Ze zien er allemaal goed uit. En er zijn dus nog veel producten die ik wil proberen. Kunnen ze de verpakking niet kleiner maken hihi. Anders kom ik er nooit aan toe
Ik gebruik vaak hele budget primers zoals van de Etos en Hema!
Wat een superleuk artikel en inspirerende blog! :)
Dankjewel!
Ik ben heel benieuwd naar de primer water van Smashbox juist omdat het geen siliconen en alcohol bevat.
Ik heb die water primer van Smashbox ook :) Ga hem toch maar eens proberen.. Liefs X
Het voelt alweer als eeuwen geleden dat ik primer gebruikt heb, maar ben wel heel enthousiast geworden over de eerste twee. De Dermalogica Redness Relief primer lijkt me heel goed voor mij, omdat ik ook altijd rood ben (het groene blijft me altijd verbazen, dat werkt echt!). Maar die tweede – ik moet straks weer even kijken hoe hij heet – lijkt me heel verfrissend en fijn… En qua prijs is de tweede wat aantrekkelijker. Dankjewel voor dit lijstje!
De Smashbox primer water wilde ik graag hebben, maar als ik dan de reactie van Kim lees dat MAC een zelfde variant die goedkoper is ga ik daar liever voor. Die van Dermalogica lijkt mij ook wel fijn om te gebruiken die ga ik even onthouden x
Dat zijn erg mooie producten, ben vooral erg benieuwd naar de smashbox primer water <3
Ik kreeg bij de eerste echt schrik door de kleur; Gelukkig zeg je dat je er uiteindelijk niets meer van ziet
Haha, nee dat groene neutraliseert het rode in de huid en als je er vervolgens foundation/concealer/poeder over aanbrengt zie je niks meer van die groene kleur gelukkig :)
Primers gebruik ik wel. Fixingsprays (nog) niet. Verlengen de sprays echt? Ik dacht altijd dat het een verkooppraatje was. Hm. Toch maar eens in verdiepen!
Normaal gebruik ik nooit echt een primer, gewoon omdat ik niet altijd het nut er van inzie. Maar na je artikel heb ik wel meteen weer zin het nog eens te proberen. Je foto’s zijn ook erg mooi trouwens!
Liefs Agneta
Bedankt voor je compliment!
FIjn dta je deze allemaal laat zien, ik heb nog helemaal geen kennis van deze producten!
Zucht, wat een prachtige collectie heb je! Mijn favoriete primer is de HD Primer van Make Up For Ever en mijn favoriete setting spray is de All-Nighter van Urban Decay! Beide overigens nu op, dus daar ga ik volgende week in NY even wat back-ups van kopen!
Ohhh, een tripje New York op de planning. Wat heerlijk! Alvast veel plezier gewenst ^^ Beide producten die jij opnoemt wil ik trouwens ook nog altijd eens proberen.
Fijn lijstje, ben vooral benieuwd naar die eerste! Ik gebruik soms een primer van MaxFactor maar die vind ik niet heel bijzonder. En m’n flesje MAC Fix+ heb ik stiekem al weken niet aangeraakt, haha.
Fix+ vind ik vooral heel erg fijn als het echt warm is buiten als opfrisser gedurende de dag of om een heel dekkende foundation mooier mee te kunnen blenden :)
Fijne producten! Alleen die van Smashbox is 100% hetzelfde als de MAC Mineralize Charged Water, die overigens bijna de helft goedkoper is. Beide bedrijven zijn van Estee Lauder, dus nieuwe verpakking erom en tadaaaaa… een nieuw product!
Ja, echt? Volgens mij zitten er wel andere ingrediënten in.. Superirritant dat beide merken trouwens geen ingrediëntenlijstjes op hun websites hebben staan, ik wilde het gelijk opzoeken natuurlijk. Thanks voor de tip voor anderen als het inderdaad hetzelfde is :)
Ik gebruik ook primers, wel een stukje goedkoper (nyc, p2) Onder mijn ogen nooit iets, maar dat tubetje spreekt de 40 plusser wel aan. Even over nadenken.
Ik heb een paar keer een primer geprobeerd en het verbaasde mij hoe fijn het was. Je huid voelt heel zacht aan en de foundation houdt veel beter stand. Helaas krijg ik iedere keer pukkeltjes als ik een primer gebruik (heb nu drie verschillende geprobeerd). Helaas dus.
Wellicht is een primer zonder siliconen erin dan een optie? Tenzij je dat al geprobeerd hebt natuurlijk, maar vaak zijn siliconen de oorzaak van plotselinge pukkeltjes..
Ik gebruik dit soort producten nooit!
Maar nu ik je duidelijke reviews van de producten gelezen heb ben ik zeer benieuwd naar die Smashbox photo finish ivm dat dit voor de drogere huid is en voor de beginnende rimpels rondom de ogen.
Nu ik op middelbare leeftijd ben is er geen ontkomen aan.
Xoxo
Ik ben door het lezen van deze review helemaal enthousiast geworden van de Smashbox photo finish,lijkt mij ideaal voor mijn droge en wat rijpere huid :)