Beauty

Skincare | Abysk (abessijnse olie als wondermiddel tegen een droge huid)

16 december 2020

abysk abessijnse olie droge huid
Ondanks dat ik toch al heel wat jaren in de beautywereld zit, had ik nog niet eerder kennis gemaakt met dit ingrediënt: abessijnse olie. Het schijnt hét wondermiddel te zijn tegen een droge huid en wordt wel eens vergeleken met arganolie en jojoba-olie, maar heeft veel meer voordelen voor je huid zonder dat het vettig aanvoelt. Interessant! Ik vertel je graag meer over dit mooie beauty ingrediënt en mijn ervaring met de pure Abysk Facial Pure gezichtsolie.

‘Lees ook: Skincare | Backuchiol (huidverjongende werking).’

abysk abessijnse olie droge huid

Skincare | Is Abessijnse olie het wondermidel tegen een droge huid?

Abessijnse olie

Abessijnse olie is een koudgeperste olie die wordt gewonnen uit de zaadjes van de Crambe Abessinica, een plant met wit-gele bloemen die zijn oorsprong heeft in Ethiopië.

De olie blinkt vooral uit door het hoge gehalte erucazuur dat een beschermende lipidenbarrière op de huid vormt en het vocht vasthoudt, waardoor je huid 24 uur lang gehydrateerd blijft. Daarnaast zitten er verschillende vitamines (zoals vitamine A, meerdere vitamine B soorten, vitamine C en vitamine E), mineralen, eiwitten, antioxidanten en vetzuren in die zorgen voor een intens gevoede huid. En voor een olie heel fijn om te weten: abessijnse olie staat erom bekend snel in te trekken, de poriën niet te verstoppen en niet vet aan te voelen. Hierdoor is het een olie die voor iedere huid geschikt is.

Door de unieke samenstelling van deze olie heeft het een aantal mooie voordelen voor de huid:

– het geeft de huid een beschermende barrière
– het heeft een intens voedende, kalmerende en hydraterende werking
– de olie reduceert fijne lijntjes en rimpeltjes
– het heeft een regenererende werking
– de olie geeft de huid een mooie glow
– de combinatie van bovenstaande eigenschappen geeft de huid een jongere uitstraling.

abysk abessijnse olie droge huid

Abysk

Dit merk is opgericht door schoonheidsspecialiste en voedingsadviseur Erica van den Broek. Met haar jarenlange ervaring in de beautywereld werkte ze met talloze huidverzorgingsmerken en ze kwam erachter dat helaas veel van deze merken vol zitten met onnodige – en soms zelfs schadelijke – ingrediënten. Toen ze abessijnse olie ontdekte was ze hier zó van onder de indruk dat Erica besloot er een eigen productlijn ermee te ontwikkelen.

De producten van Abysk zijn vegan, dierproefvrij, 100% natuurlijk en plantaardig, bevatten geen onnodige ingrediënten of nasties, de gebruikte abessijnse olie heeft een Ecocert Greenlife keurmerk, voldoet aan de COSMOS-standaard en de producten zijn gecertificeerd met het Allergy Certified keurmerk. Laatstgenoemde keurmerk garandeert dat er bijvoorbeeld geen allergenen en hormoonontregelende stoffen in de producten zitten. Kortom: Abysk is een clean beauty merk van eigen bodem.

Het assortiment van Abysk bestaat uit een handvol producten waarbij per product met pure abessijnse olie wordt gewerkt, aangevuld met slechts 5 tot 7 andere pure ingrediënten. Met uitzondering van de Facial Pure, dit is een 100% pure abessijnse olie.

–> Klik hier voor de website van Abysk voor meer informatie en verkrijgbaarheid van de producten.

abysk abessijnse olie droge huid abysk abessijnse olie droge huid

Abysk Facial Pure (review)

Zelf zit ik toch ook al een kleine tien jaar in ‘de beautywereld’, maar dit is – volgens mij – de eerste keer dat ik kennis maak met abessijnse olie. En daar is mijn huid heel erg blij mee, zeker in deze tijd van het jaar. Want door het minder ventileren, de verwarming die aan staat en daardoor een lagere luchtvochtigheid in huis plus daarbij de koudere temperaturen, regen en wind buiten merk ik duidelijk dat mijn huid wel wat extra’s kan gebruiken.

De Abysk Facial Pure bestaat uit slechts één ingrediënt. De Abessijnse olie! Ik ben een groot voorstander van het werken met pure ingrediënten zonder verdere toevoegingen, omdat deze gemakkelijk zijn toe te voegen aan een al bestaande verzorgingsroutine. Door met een goede basiscrème te werken kan je zo door middel van een aantal serums, oliën of boosters het hele jaar door je eigen perfecte combinatie maken met wat je huid op dat moment nodig heeft.

Zelf gebruik ik deze huidolie het liefst in de avond, als laatste stap van mijn huidverzorgingsroutine en ik merk sindsdien duidelijk verschil. De olie is transparant, redelijk geurloos en heeft een bijzonder vol en silky huidgevoel, zonder dat het vettig is en het trekt ook verrassend snel in. En dat is fijn want dat betekent dat je niet aan je hoofdkussen plakt ;) Voor overdag is de olie nét even iets te rijk in combinatie met mijn huidige skincare routine, maar voor de avond is het een perfecte afsluiting zodat het ’s nachts zijn werk kan doen en ik in de ochtend opsta met een soepel en zacht huidje met zo’n rosy glow. Love it! Dit product blijft voorlopig wel even in mijn routine en is wat mij betreft zeker een aanrader voor de wintermaanden.

Het laatste restje olie op mijn vingertoppen smeer ik trouwens standaard in de puntjes en de lengtes van mijn haren. Dit is daarmee ook een stuk minder droog en minder statisch. Win-win!

De Abysk Facial Pure olie kost €29,95 voor een flacon van 50ml. Aangezien een half pompje per keer meer dan voldoende is voor je gezicht, hals en decolleté kan je hier dus een flinke tijd mee vooruit. Mijn tip: mocht je twijfelen of deze olie iets voor jou is, probeer dan eerst de travelsize van 5ml.

Had jij al eens van abessijnse olie gehoord? Spreekt het je aan om eens te gaan proberen?

Liefs,
Desirée

Volg mij op Facebook en Instagram om op de hoogte te blijven van de laatste nieuwtjes, persoonlijke updates, behind the scenes en nog veel meer leuks ♥

Reacties op dit artikel

  • Avatar van Mieke.
    Reply Mieke. 21 december 2020 at 00:13

    Ik gebruik deze van Beauty Kitchen. Geen pure versie, maar echt zalig voor mijn gemengde tot vette huid.

  • Avatar van Donna
    Reply Donna 16 december 2020 at 16:33

    Top, een travelsize! Ik ben al jaren dol op een huidolie als afsluiter in de avond. Vooral squalane en Marula olie. Deze klinkt ook goed hoor!!

  • Avatar van Brenda
    Reply Brenda 16 december 2020 at 10:50

    Ik gebruik het al jaren, sinds een paar koop ik het bij Berivita. Heerlijk, mijn velletje wordt erg blij van!
    Een paar druppels is meer dan genoeg, doet lekker lang met 50 ml.

  • Avatar van chucky1012
    Reply chucky1012 16 december 2020 at 07:08

    Klinkt zeer speciaal.
    Ik ga meteen een kijkje nemen in de webshop die dit verkoopt…
    Dank je voor de tip want de dagen worden kouder en mijn huid kurkdroog…

    Xoxo

Laat je een reactie, mening of tip achter? :)

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.