Eén van de grotere veranderingen die je kan maken als het op duurzaamheid aankomt, is toch wel het verminderen van plastic. Denk hierbij aan single use plastics zoals rietjes, drinkflesjes en plastic tasjes om je gekochte groente en fruit heen, maar denk ook zeker aan (micro)plastics ín en de verpakkingen om je beautyproducten heen. Gelukkig zijn ook hierin steeds betere en duurzame keuzes te maken, zoals Foamie. Alle producten zijn in vaste vorm, zijn compleet plasticvrij en ook nog eens heel erg fijn in gebruik. In dit artikel vertel ik je er graag meer over & ik mag 2x een setje fijne producten weggeven.
‘Lees ook: Bewuster leven | Simpele tips om minder plastic te gebruiken.’
Inhoudsopgave
De voordelen van beautyproducten in vaste vorm
Het kan even wennen zijn om je shampoo, conditioner en douchegel niet uit een fles te knijpen maar hiervoor een vaste bar te gebruiken. Maar de voordelen ervan zijn flink!
1. Voor het gebruik van beautyproducten in vaste vorm wordt veel minder water als ingrediënt gebruikt, waardoor de producten meer geconcentreerd zijn. Bars nemen hierdoor minder ruimte in, waardoor er meer product in dezelfde dozen vervoerd kan worden van en naar winkels. Maar een nog groter voordeel is dat je met één product veel langer kan doen dan met een vloeibare variant. Eén bar gaat bijvoorbeeld even lang mee als 2/3 flessen van een vloeibare variant.
2. Omdat de bar zelf al een vast product is, is er geen plastic verpakking zoals een flacon of tube nodig. En dit scheelt heel wat plastic dat niet geproduceerd en vervoerd hoeft te worden, en dus ook niet als afval in het milieu terecht kan komen.
3. Beautyproducten in vaste vorm zijn perfect om mee te reizen, omdat deze producten niet kunnen lekken en niet meetellen met je maximale hoeveelheid vloeibare stoffen in je handbagage.
4. Doordat een beautyproduct in vaste vorm behoorlijk zuiniger in gebruik is dan een vloeibaar product, is het ook nog eens kostenbesparend. Win-win-win-win!
Wel moet je opletten dat je bars als deze na je gebruik droog opbergt. Leg ze bijvoorbeeld in de badkamer op een plateau of een zeepbakje. Superhandig aan de producten van Foamie is dat ze aan een lusje hangen, waardoor je ze goed (buiten de douche) aan een haakje kan laten drogen.
Hoe gebruik je een shampoo bar?
..of een conditioner of douchegel in vaste vorm? Dat is eigenlijk veel gemakkelijker dan je denkt, maar het kan even wennen zijn. Zorg dat je lichaam of haar goed vochtig is, neem vervolgens de bar tussen je handen en schuim deze op door hem rond te draaien tussen de handen. Zodra er voldoende product/schuim op je handen zit kan je hiermee vervolgens je haren of je lijf wassen. Je kan er ook voor kiezen om de bars rechtsreeks over je lichaam en/of haren te gebruiken om te wassen, maar het opschuimen tussen de handen vind ik persoonlijk net even wat prettiger en makkelijker werken. Spoel tot slot je haren en je lijf goed af met voldoende water.
Foamie
Foamie is een merk dat enkel beautyproducten in vaste vorm in het assortiment heeft. Of je nu op zoek bent naar shampoo, conditioner, douchegel, solid body butter, een bodypeeling, face bars en zelfs droogshampoo.
De producten van Foamie zijn via de Nederlandse Foamie webwinkel en bij onder andere Parfumerie Douglas en bij Etos te koop. De prijzen variëren tussen de €4,95 en €5,95 per product.
Ingrediënten
De producten van Foamie zijn zo zacht en doeltreffend als kan geproduceerd. Dat betekent dat er veel natuurlijke ingrediënten in zitten zoals glycerine, cacaoboter, shea boter, cannabisolie, lavendelolie, plantaardige oliën, plantenextracten, milde reinigers, panthenol en vitamine E.
Goed om te weten: de producten van Foamie zijn vrij van nasties zoals uitdrogende zeep, minerale oliën, sulfaten, microplastics, parabenen en siliconen. Ook zijn de producten plasticvrij, pH neutraal, peta-approved en vegan friendly.
Mijn favoriete Foamie producten
Door de jaren heen heb ik al een behoorlijk aantal producten van Foamie geprobeerd, voor zowel mijzelf als de meiden. Ze hebben namelijk ook heel fijne 2-in-1 kids bars in de vorm van een schildpadje en dat maakt het hele douchen voor kinderen toch net even een stapje leuker :)
Zeker nu ik mijn haren heb laten ontkleuren merk ik dat de lokken wel wat extra’s kunnen gebruiken en daarvoor zijn de Hibiskiss shampoo bar en Hibiskiss conditioner bar perfect. De shampoo schuimt alsnog prettig (iets dat bij sommige shampoobars duidelijk minder is, maar werkt toch wel net zo lekker) en maakt de hoofdhuid en haren lekker fris zonder een trekkerig gevoel te geven. De conditioner zorgt ervoor dat de haren extra glanzen en maakt het makkelijker doorkambaar. Beide producten uit de Hibiskiss-lijn helpen de haren te herstellen, te voeden en geven het natuurlijke vochtgehalte van het haar een boost. Fijn dat ze de haren tóch intens voeden, zonder te verzwaren want na gebruik vallen mijn haren lekker luchtig en bouncy.
Mijn favoriete body bar is de I beleaf in you-variant met onder andere cacaoboter, sheaboter, cannabisolie, cannabidiol en lavendel. Een heerlijk romige bar met een zachte kruidige wellness-geur waar mijn drogere huidje goed op reageert. Heerlijk om even mee tot rust te komen aan het einde van de dag of juist opgepept mee wakker te worden in de ochtend. Leuk detail: deze bar heeft aan één kant een soort nopjes die een massagewerking geven tijdens gebruik over de huid. Lekker!
Winactie
In samenwerking met Foamie mag ik 2x een leuk pakketje met fijne producten weggeven zodat je kennis kan maken met dit merk. Meedoen is eenvoudig:
– Laat een reactie achter onder dit artikel dat je meedoet
– extra winkans: Volg @foamie_benelux op Instagram en laat je IG account achter in de reactie onder dit artikel.
Good luck!
Liefs,
Desirée
Volg mij op Facebook en Instagram om op de hoogte te blijven van de laatste nieuwtjes, persoonlijke updates, behind the scenes en nog veel meer leuks ♥
* Meedoen met deze winactie kan tot en met zondag 29 mei 2022, 23.59u. De winnaars ontvangen na afloop persoonlijk bericht.
Reacties op dit artikel
Geweldige winactie
Ik doe erg graag mee, ben erg benieuwd naar de producten 😊😊, Groetjes Anneliese de Waal Instagram: @anneliesedewaal
Supernice! We zullen steeds meer deze kant op gaan, ik maak er heel graag kennis mee :-) https://www.instagram.com/sandra_raino/
Geweldig milieuvriendelijk product😁 Insta: polder29
ziet er leuk uit zou het graag willen proberen . weet niet wat het is
Superbenieuwd!
Ik ben erg benieuwd naar het gebruik van zulke bars. Voor mij nieuw, en dit zou een mooie kans zijn om het eens te proberen!
Ik doe graag mee met de actie waarbij een Foamie body & hair care pakket te winnen is.
Ik maak graag kans.
IG = Sophia Amesz
mijn dochters gebruiken nogal veel shampoo uit een fles. dit lijkt me een mooie oplossing voor zuiniger gebruiken
Ik doe zeer zeker mee! Ik heb zelf een allergie voor siliconen dus toen ik las dat deze siliconen vrij zijn was ik stiekem al verkocht haha (het is altijd een hele zoektocht om dingen zonder siliconen te vinden)
Ook heb ik nog nooit zo’n bar gebruikt en het lijkt me juist heel handig!
Als ik ze mag uitproberen en ook zo handig zijn als ze lijken ben ik denk ik helemaal verkocht haha!
Ik ben heel benieuwd naar de producten van Foamie. Momenteel gebruik ik een proefpakket van Shampoo Bars, omdat ik het belangrijk vind om mijn steentje bij te dragen door zoveel mogelijk plasticvrij te douchen.
Ik ben benieuwd. Bijzonder prodcuten.
Ik maak graag kans op dit foamie pakketje !!
estherterhaar44
Het zou zó veel verschil maken als iedereen verzorgingsproducten in vaste vorm zou gebruiken! 🌎 Momenteel gebruik ik bars van een ander merk, maar hiermee sta ik altijd zowat te jongleren… Zo glibberig! Fijn dat Foamies hierover nagedacht heeft; de koorden lijken mij geweldig handig! 🧼
Leuk, deze Foamie actie! Ik heb zelf nog nooit zeep of shampoo in bars gebruikt, maar zou het graag eens proberen…
goed voor het milieu ik loot graag mee
loot graag mee :)
Ik loot graag mee mooi pakket
Ik wil wel lekker soppen.
zo leuk en ook echt bruikbaar voor mijn handen die ik veel was voor mijn werk in de gehandicapten zorg
Vegan en plasticvrij: yes, ik doe graag me! Fijn dat Nederland weer wat teruggaat naar de stukken zeep (en variaties hierop). In mijn vroege jeugd hadden wij ook gewoon één stuk zeep voor handen en lichaam, geen plastic flesjes nodig, fijn voor het milieu! Graag probeer ik in deze traditie deze bars van Foamie uit!
Dat zou geweldig zijn!!
@lise112
Het is niet alleen beter voor het milieu, het neemt ook zoveel minder ruimte in, in de badkamer. Voorwaarde vind ik wel dat iedereen zijn eigen foamie gebruikt, anders krijg ik associaties met de zeepballen in de schooltoiletten vroeger (dit verraadt meteen hoe oud ik ben ;-))
Ja, ik doe graag mee. Heel handig met die koortjes. Ik heb nu ook een shampoo bar zonder koortje en dan sta je onder de douche met die bar in je hand.
Ik loot graag mee, ben erg benieuwd naar dit pakket!
Mijn zoon gebruikt graag shampoobars, maar zit met het opbergprobleem. Vochtig in een bakje leggen zorgt ervoor dat ze sneller op zijn. Deze kan je ophangen, wat ontzettend ideaal. Ik doe mee voor hem
Nou, dat lijkt me lekker spul! Ik loot graag mee.
Erg leuk, ik doe graag mee
Zo handig met dat touwtje! En wat zien ze er leuk uit! Ik doe graag mee 😍
Ziet er prachtig uit. Ik loot graag mee.
Wat een leuke prijs, ik doe graag mee hoor
Wat een goed initiatief! Zelf gebruik ik al een shampoo bar, maar de andere alternatieve van een bar zijn mij nog niet bekend. Hier ben ik dan ook erg benieuwd naar.
Ik loot graag mee!
Ik laat me heel graag verrassen.
Ik doe mee, ben erg benieuwd naar de shampoo en conditioner in vaste vorm!
Ik ben echt fan van Foamie, dus ik doe maarwat graag mee :) Liefs Fenny
heel erg leuk ik loot erg graag mee
Leuke winactie, ik ben heel erg benieuwd naar deze producten.
Ik doe graag mee.
Ik doe graag mee voor dit fijne Foamie pakketje, IC account is wal029
Superleuk , ik waag graag een kansje!
Ik doe mee!
een prachtige actie ik wil graag mee loten
ik ben fan van de bars, scheelt zo veel plastic maar het ene merk is wel beter dan de andere, deze ken ik nog niet dus heel benieuwd!
Kijk, dat is nog eens een leuk pakketje om uit te proberen. Aan deze mooie actie wil ik graag mee doen. Een product voor alles lijkt me heerlijk.
Oh, heerlijk! Dit zou ik graag willen proberen, lijkt me super lekker! Ik volg jou en Foamie via Instagram (@iminanas_)
Ik win graag het Foamie body & hair care pakket.
Oeh, wat lekker…. zou dit een belevenis kunnen zijn ehhmm, uiteraard.
Ik doe graag mee
Goede actie, mooie producten; ik doe graag mee !
Ik doe heel graag mee met deze winactie!
Ik doe graag mee!
Lijkt me heerlijk om te proberen
Oh, (h)eerlijke producten, daarvoor doe ik zeker graag mee!
Lijkt me heerlijk en goed voor het milieu. Win win dus.
Ik loot graag mee voor dit Foamie pakket.
Ik wil graag mijn vrouw verrassen
Ik doe ook graag mee
ik doe heel graag mee aan deze top! winactie
Ik doe graag mee met deze winactie.
Ben nieuwsgierig of ik er fan van kan worden, dus eerst even uitproberen ♡
Ik waag graag een kansje. Ik zie zoveel reclame over de bars dat ik het wel eens wil proberen. En de verkoopster van de Wereldwinkel zei dat het heerlijk spul was en dat je er lang mee doet.
Ik loot graag mee, mijn haar kan wel voeding gebruiken. Het is droog en dof.
Ik waag graag een kansje om mee te maken wat het precies doet.
En ik het milieu kan helpn
Ik loot graag mee
Super leuk doe heel graag mee ben heel erg benieuwd naar deze producten
Ik doe heel graag mee.. ik heb ze zelf ook en ben er super blij mee!!
leuke manier om deze producten te mogen ontdekken ik volg op insta (judokid)
Leuke actie! Lijkt me fijn om te proberen!
Projectje 2022: onze badkamer plasticvrij maken! We zijn bijna op de helft van het jaar en ik moet zeggen dat we echt al best veel stappen gemaakt hebben. We poetsen met tabletjes, gebruiken bamboe tandenborstels en we maken er schoon met allesreiniger in capsulevorm. Nu ik dit artikel lees over de Foamies, bedenk ik dat we nog steeds shampoo, conditioner en douchegel uit plastic (en met plastic) gebruiken… Oeiiiiii…. Deze fijne producten met een TE leuke naam vragen om een volgende switch! Erg nieuwsgierig! En wat handig dat de bars aan lussen hangen; zo glibberen ze niet uit je handen tijdens het douchen… top!
Dit lijken me geweldige producten en een heerlijke winactie. Ik doe hier heel graag aan mee.
Lijkt me heel gaaf om dit uit te proberen!
Ps Powerfulpud op Instagram
Ik schaam me er gewoon voor om toe te geven, dat de duurzame badproduct opties in onze badkamer nog ontbreken. Ik heb ze wel voorbij zien komen op internet, gedacht wat interressant en ontzettend goed. Want ik laat de wereld voor mijn kindjes graag in enig leefbare staat achter. Maar ik moet de foamie’s etc nog uitproberen. Dus ik maak heel graag kans op dit verwen pakket, waar je zonder schuldgevoel van kan genieten !
Al eens eerder een ander merk bar gebruikt. Fijn product maar die zat niet aan een lus. Dat vond ik niet zo fijn. Dat de bar van dit merk wel aan een lus zit is veel praktischer en hygienischer. Ik zou ze dan ook graag willen gebruiken
Ik doe graag mee!
Pas als je het probeert merk je dat het functioneert ! Ik doe mee !
Deze wil ik al een tijdje proberen maar twijfel nog te veel! Mssn als ik win dat ik dan toch om ben.
Wat een geweldige actie ik doe heel erg graag mee zeer welkom
Wauw wat een heerlijke winactie, ik ben heel erg benieuwd naar deze bars veel van gehoord maar nog niet gebruikt .
Facebook Diana van os
Instagram Dientjuhvanos
Super leuke actie zeg, ik gebruik al lange tijd bars maar heb de foamie producten nog niet uitgeprobeerd! Ik volg jou en Foamie ook op Instagram! (louiseebx)
Ben erg benieuwd naar deze producten, graag doe ik mee! Mijn instagram is Froukje90.
Wat een leuke actie! Ik doe graag mee. Heb nu een shampoo bar maar daar zit geen koord doorheen. Deze lijkt me echt zoveel handige om op te hangen in de badkamer. Wil hem graag eens proberen
https://www.instagram.com/marabreeman/ meegedaan.
ik zou dolgraag willen kennismaken met dit heerlijke product
Super leuke winactie ben erg benieuwd naar het foami pakket 😍 Lijken mij erg fijne producten <3 Ik volg Foami Benelux en jou op Instagram met de naam Vivian Bauptit 🥰
Ik ben wel benieuwd of het gebruik van deze bars mij zal bevallen. Het lijkt me erg wennen en ik weet niet of het net zo goed en fijn is als gewone zeep of shampoo. Wat mij wel heel erg aanspreekt is het feit dat je hiermee het plasticverbruik fors omlaag brengt omdat je niet de lege flessen steeds weg moet gooien. Kortom, ik wil graag zo’n Foamie pakket ontvangen
Ik maak graag kans op dit heerlijke Foamie pakketje! Ik volg jou en Foamie via Instagram (Truusje26).
Deze leuke winactie sla ik over en gun het ander…..
Xoxo