Een goede zonbescherming hoort eigenlijk het hele jaar door in je dagelijkse skincare routine te zitten, en zeker nu de lente begonnen is en de zonkracht toe begint te nemen. De meeste zonnebrandcrèmes en SPF producten van tegenwoordig zijn ook gelukkig wél lekker smeerbaar zonder vettig laagje of witte waas en brengen vaak ook nog even net dat stapje meer voor je huid. Enkele fijne voorbeelden daarvan zie je terug in deze mooie producten van Dermalogica, Louis Widmer, Alpha-H, Frezyderm en Loveli.
‘Lees ook: Love it! | MANDA haarverzorging review (Manda of Scandinavia).’
Fijne zonnebrandcrèmes en SPF producten (lente 2025)
Dermalogica biolumin-c heat aging protector SPF50
Een zonnebrand voor het gezicht die beschermt tegen UV-stralen, hoge temperaturen en vrije radicalen, die samen zorgen voor warmteveroudering van de huid. Dit is direct na een dagje met teveel zon bijvoorbeeld te merken aan een drogere, geïrriteerde en ruwere huid en dat draagt op langere termijn dan weer bij aan pigmentvlekken, rimpels en lijntjes. Er zit onder andere vitamine C, vitamine E, bisabolol, allantoïne, saffloerextract, arganolie en glycerine in wat deze SPF voor het gezicht een vollere en rijkere textuur meegeeft die ik persoonlijk meer aan zou raden bij de normale tot drogere huidtypen.
Het huidgevoel is vol en comforting en de crème laat een mooi voedend en zacht laagje achter zonder witte waas of vettig gevoel en ik krijg er ook geen traanogen van. Ik heb zelf een iets drogere huid en vind deze crème geweldig lekker aanvoelen en het is fijn dat het ook zo’n mooie stabiele vorm van vitamine C bevat waardoor ik de stap van een los vitamine C-serum over kan slaan en ik in de ochtend na het reinigen dus met enkel dit product klaar ben voor een goede huidverzorging en zonbescherming in één. Ook fijn: dit product werkt heel prettig als basis voor onder make-up.
–> De nieuwe Dermalogica biolumin-c heat aging protector is verkrijgbaar via dermalogica.nl en Douglas voor €95,00/50ml.
Louis Widmer anti-redness day emulsion SPF30
Deze nieuwe Louis Widmer skin-expert anti-roodheid dagemulsie is ontworpen met huidaandoeningen als rosacea of couperose in gedachten, maar kan ook goed gebruikt worden als je een reactieve huid hebt die snel rode vlekken laat zien bij bijvoorbeeld inspanning of stress. Niet alleen geeft deze crème een mooie zonbescherming en bevat het skinloving ingredients die de huid kalmeren en hydrateren (zoals shea boter, jojoba olie, aminozuren, biostimulatorencomplex, peptide, panthenol, algenextract en vitamine E), ook bevat het minerale groene pigmenten wat roodheid direct neutraliseert.
Dit product is geschikt voor ieder huidtype, zelfs de meest gevoelige, en specifiek gericht op de huid met roodheid. De crème heeft een lichte textuur, trekt snel in zonder witte waas of vettig laagje achter te laten en de groene tint is na het inwerken niet direct zichtbaar maar je merkt wel gelijk net even een wat meer egalere huid (zoals bij mij minder roodheid in mijn wangen en rond de neus).
–> De nieuwe Louis Widmer anti-redness UV30 is verkrijgbaar bij Etos voor €30,50/50ml.
Alpha-H Daily Essential Moisturiser SPF30
Deze zonnebrandcrème voor het gezicht van Alpha-H is dan misschien geen nieuw product, maar wel een heel fijn product en wil ik daarom graag als tip meenemen in dit artikel. Ook dit is weer zo’n multi-use product waardoor je in de ochtend na het reinigen met één product klaar bent met de perfecte combinatie van een goede huidverzorging en zonbescherming en zelfs een fijne basis voor onder je make-up.
Dit product bevat onder andere glycerine, antioxidanten, panthenol en vitamine E, is geschikt voor alle huidtypen en bevat geen parfum. Dit is een perfect voorbeeld van een product met een hoge factor waarvan je dat niet merkt tijdens het aanbrengen; de textuur is namelijk verrassend licht, trekt snel in, voelt fris en zacht aan op de huid en laat geen vettig of plakkerig laagje of witte waas achter.
–> De Alpha-H Daily Essential Moisturiser is verkrijgbaar via alpha-h.nl voor €49,95/50ml.
Frezyderm Sun Screen Second Skin SPF30
Tot afgelopen week had ik nog nooit van dit merk gehoord, tot ik op een persevent kennis maakte met zowel de founder als de producten. Het product wat er voor mij direct uitsprong is toch wel deze Velvet Sun Screen met een breedspectrum zonbescherming die transparant is qua kleur en echt een ‘second skin’-gevoel geeft. Heel bijzonder en dus zeker geen enkele witte waas zichtbaar en bovendien maakt het de huid fluweelzacht waardoor het een perfecte basis geeft voor make-up.
Deze zonbescherming is verkrijgbaar in een factor 30 en een factor 50+ en bevat verder onder andere antioxidanten, carnosine, bisabolol en vitamine E. Dit product bevat wel een hogere concentratie aan siliconen, wellicht iets om rekening mee te houden als je huid hier gevoelig voor is. Dit product is geschikt voor alle huidtypen, is waterresistant en bevat geen parfum.
–> De Frezyderm Sunscreen Velvet is verkrijgbaar via adephar.be en NewPharma voor €33,95/50ml.
Loveli lipbalm SPF15
Deze nieuwe lippenbalsem met SPF van Loveli kwam vorige week binnen en heb ik sindsdien dagelijks in gebruik. Het is een lipbalm met zonbescherming en verzorgende ingrediënten als kokosolie, rijstkiemolie, frambozenzaadolie, haverolie, abrikozenpitolie en vitamine E.
De combinatie van de verzorgende ingrediënten zorgen voor een langdurig soepel, verzachtend en comforting gevoel op de lippen en heeft ook nog eens een perfecte nuderoze tint met een mooie neutrale ondertoon. Ook fijn: dit product is vegan, bevat geen nasties, trekt niet in de lijntjes van je lippen, heeft geen onprettig smaakje (wat lipverzorging met SPF vaak wel heeft) en laat de lippen er direct verzorgd uitzien met een mooie kleur en subtiele glans.
–> De nieuwe Loveli lipbalm met SPF15 is verkrijgbaar via loveli.care voor €8,50/6ml.
Liefs,
Desirée
Heb je vragen over dit onderwerp? Stuur me een berichtje via Facebook of Instagram! Volg me hier ook om op de hoogte te blijven van de laatste nieuwtjes, persoonlijke updates, behind the scenes en nog veel meer leuks ♥
Dit artikel bevat product(en) die beschikbaar zijn gesteld door een merk of bedrijf en affiliate links.