Al lange tijd vind ik koperkleurig haar prachtig en ontstond er een heel mapje vol inspiratiefoto’s in mijn telefoon. Dus toen ik de mogelijkheid kreeg om in samenwerking met The Building AMS en KEUNE een haarmetamorfose te ondergaan, wist ik het gelijk: koper! Dat bleek nog een kleine uitdaging, maar het eindresultaat is prachtig en heeft nog een leuke verrassing voor de komende periode.. In dit artikel lees je er alles over, natuurlijk inclusief voor- en nafoto’s van het resultaat.
‘Lees ook: Q&A | Wat is bond building in haarverzorging?’
Haarmake-over | Van donkerbruin naar koper haar
KEUNE
KEUNE Haircosmetics is een Nederlands bedrijf dat is opgericht in 1922 en is te omschrijven als een familiebedrijf waarbij hoge kwaliteit haarverzorging met een persoonlijke benadering misschien wel de belangrijkste pijlers zijn. Wat ooit begon met experimenteren voor het ontwikkelen van eigen haarproducten boven de drogisterij die Jan Keune met zijn vrouw runde, is inmiddels uitgegroeid tot een zeer geliefd haarverzorgingsmerk dat verschillende awards en prijzen wist binnen te slepen.
KEUNE heeft een enorm uitgebreid assortiment aan haarverzorging; van kleuring in de salon tot aan hoogwaardige producten voor thuisgebruik. Zo kreeg ik na de behandeling onder andere de Tinta Color shampoo mee waaraan een koperkleurige kleurbooster werd toegevoegd en de Tinta Color Conditioner. Deze CARE-producten zijn speciaal ontwikkeld voor gekleurd haar en hebben zowel een herstellende als voedende werking, zijn sulfaatvrij en bevatten allerlei hairloving ingredients zoals mineralen, zijdeproteïnen, UV-bescherming en een speciale LP300 kleurstabilisator die helpt om de kleurpigmenten in het haar vast te houden.
Naast deze shampoo en conditioner kreeg ik ook de Bond Fusion Phase 3 mee. Omdat mijn haren ontkleurd zijn tijdens de behandeling kreeg ik deze bond booster mee. Hier zit een proteïnefusie in die niet alleen de innerlijke haarstructuur bindt, bouwt en versterkt maar ook langdurige conditionerende eigenschappen heeft. Voor de finishing touch kreeg ik als stylingproducten de Thick Trick volumespray met hittebescherming mee en de Shine Therapy finishing spray voor een mooie glans over de haren zonder deze vet te maken of te verzwaren.
The Building AMS
The Building Amsterdam is een exclusieve haarsalon in Amsterdam waar je sinds 2013 terecht kan voor een uitgebreid aanbod aan haarbehandelingen. Van haren wassen, knippen en stylen tot kleurbehandelingen en kleurcorrecties, blowdry of updo, keratin treatment, hairbotox en hair extensions. Laat ik ook vooral niet vergeten te zeggen hoe mooi en sfeervol de kapsalon zelf is qua aankleding: heel ruimtelijk, warm en modern maar toch met een persoonlijk ‘thuisgevoel’ waardoor je na het binnenlopen direct het selfcare-gevoel ervaart.
Mijn haarbehandeling werd uitgevoerd door Melissa, die niet alleen een heel fijne en gezellige persoonlijkheid heeft maar ook echt met je meedenkt en er alles aan doet om je naar huis te laten gaan met prachtig haar waarbij behoud van haarkwaliteit bovenaan staat. Voor de behandeling bespraken we mijn haarhistorie en wat ik voor ogen had, waarna ze besloot om aan de slag te gaan met een full head highlights om zo de haarkleur lichter te kunnen maken en kleurstapeling te verwijderen. Daarna ontstond er een mooie basis om kleur aan toe te kunnen voegen. Aan de aanzet net even iets donkerder koper zodat het net even wat natuurlijker oogt en mooi aansluit met de kleur van mijn wenkbrauwen en in de lengtes werd er gewerkt met een lichtere kopertint.
De kleur is echt prachtig geworden en ik had niet verwacht in één keer al naar zoveel lichter haar te kunnen gaan. En dat terwijl er gewerkt is met mildere formules om het haar zo gezond mogelijk te houden, waardoor mijn haar – ondanks het ontkleuren – alsnog zacht en soepel aanvoelt en mooi glanst. En helemaal leuk: de tint zal na verloop nog net even wat lichter gaan worden waardoor het een soort transformatie krijgt van koper tot peachy rose gold hair. Dat was een tint die ik namelijk ook nog aan Melissa had laten zien en wat ik ook erg mooi zal vinden.. Zo hebben we met deze make-over van donkerbruin haar met kleuropstapeling naar lichter koperkleurig haar een mooie basis te pakken, wellicht als tussenstap, maar dan wel met zoveel mogelijk behoud van haarkwaliteit.
Ik vind de kleur echt heel erg leuk staan, weer even wat anders en doordat het een stuk lichter is geeft het net even een wat zachtere uitstraling aan mijn gezicht. Door de highlights en de verschillende tinten oogt de kleur ook heel erg mooi ‘rijk’ en wisselt het heel erg door verschillend lichtinval van fel koper tot weer wat zachter perzik-achtig. Ik ben er superblij mee!
Liefs,
Desirée
Heb je vragen over dit onderwerp? Stuur me een berichtje via Facebook of Instagram! Volg me hier ook om op de hoogte te blijven van de laatste nieuwtjes, persoonlijke updates, behind the scenes en nog veel meer leuks ♥
* Ik ben voor deze behandeling uitgenodigd door Keune.